Hečbeks BMW GT 535d.Skatoties uz šo auto, ir grūti piekrist domai, ka tev priekšā ir hečbeks, tas ir pārāk liels. Taču arī prezentācijas laikā ražotāja mārketinga speciālisti īpašu uzmanību pievērsa mašīnas nestandarta izmēriem. Un tomēr šis auto ir tieši saistīts ar piekto sēriju, zem tā pārsega atrodas divu turbo dīzeļdzinējs R6, 3,0 l, kas ražo 306 zirgspēkus un 600 Hm griezes momentu. Tas ir apvienots ar automātisko pārnesumkārbu, 8 diapazoni. Skaitļi ir patiesi iespaidīgi. Iepriekšējā automašīnas versijā dzinējam bija attiecīgi par vienu turbīnu mazāk, un tā jauda bija nedaudz mazāka. Lai gan principā galvenais nav jauda, ​​bet saķere.

Šī motora tehniskais potenciāls ir salīdzināms ar V8 spēka agregātiem, kas dažādos laikos tika uzstādīti 750i, xDrive50i, X5 modeļu augšējos apdares līmeņos. Diez vai kāds no šo mašīnu īpašniekiem var sūdzēties par dinamikas vai ātruma trūkumu. Drīzāk, gluži pretēji, gandrīz visi apliecina, ka ik pa laikam kļuva grūti tikt galā ar šo auto jaudu, un nav zināms, kā varētu beigties kārtējais sporta brauciens, ja nebūtu stabilizācijas sistēmas un citas elektroniskās iespējas atbildīgs par drošību.

Taču ražotāja kolekcijā ir auto, kas ir “mākslīgāki”, piemēram, X5M, X6M. Šo modeļu dzinēji, kam ir spēkstacijas ar desmit cilindriem, ražo līdz 680 zirgspēkiem. Bet šķiet, ka parastai civilajai braukšanai tas ir par daudz.

Hečbeka spēka agregāts, kura svars pārsniedz 2 tonnas, paātrina automašīnu līdz pirmajam «simtam» 6 sekundēs. Un šeit sākas visinteresantākais, kas nevar tikai iedvesmot cieņu pret Bavārijas inženieru talantiem. Ar šādiem rādītājiem automašīna ir pārsteidzoši ekonomiska. Pat pilsētas braukšanas ciklā tas patērē tikai 8 litrus benzīna uz 100 km. veidā. Un šis skaitlis ir reāls!

BMW GT ārējais dizains ir piesātināts ar stingrību, dažreiz šķiet, ka virsbūve ir nedaudz smaga. Starp citu, ne visiem tas patīk, jo mēs runājam par hečbeku. Bet tas ir mānīgs iespaids, par kuru var pārliecināties, tiklīdz atsakāties vadīt automašīnu un sākat kustēties. Auto ir daudz interesantu virsbūves dizaina risinājumu, piemēram, durvju logi bez rāmjiem vai pa daļām atveramas kabrioletas bagāžas nodalījuma durvis.

Vietējā tirgū šī automašīna tiek piedāvāta gan ar benzīna, gan dīzeļa spēkstacijām, taču lielākā daļa lietotāju dod priekšroku pēdējam. Priekšrocības ir acīmredzamas, un galvenās ir pārsteidzošs jaudas potenciāls kopā ar augstu efektivitāti.